Pendrive SanDisk 1TB. Małe jest… wielkie

telefoniczny-pendrive-usbc-1tb-sandisk

Z przyjemnością wracam do tematu USB C, ale z jeszcze większą przyjemnością robię to, dlatego że chcę Wam napisać o nowym, najmniejszym na świecie pendrivie SanDisk, firmy, którą baaardzo lubię.

Cały urok i to, czym wyróżnia się ta nowość, tkwi w wykorzystaniu portu USB C, który jest tak mały, że pozwala na podłączenie nawet do smartfona. Pendrive ma pojemność 1TB, która nie jest największą z dostępnych obecnie na rynku (Kingston, konkurent SanDiska, zaoferował już jakiś czas temu 2TB). „Efekt wow” to właśnie możliwość wykorzystania urządzenia SanDiska w telefonach, no i – co mnie jako kobiecie też się bardzo podoba – jego gabaryty, choć to słowo nie bardzo tutaj pasuje. 1-terabajtowy pendrive SandDiska jest mały jak Calineczka albo Tomcio Paluch 😉 Ogólnie jest malutki i cute i kojarzy się wręcz z miniaturową zabawką, więc nie mogłam się oprzeć tym bajkowym porównaniom, choć oczywiście trochę przesadziłam 😉

fot. theverge.com

Ale do rzeczy. Może niektórzy z Was pamiętają, jak całkiem niedawno zachwycałam się tym, że mój nowy MacBook Pro ma wyłącznie porty USB C. Szczerze mówiąc, niektórzy moi koledzy po lekturze pukali się w czoło. Ale ja jestem „postępowa” 😉 I dzisiaj moja wizja przyszłości właśnie zwycięża. Nie dość, że coraz więcej urządzeń jest wyposażanych w port USB C, to jeszcze pojawia się coraz więcej peryferiów obsługujących ten standard.

sandisk-pendrive-do-smartfona-telefonu-przenosne

Jedyny smuteczek jest taki, że… SanDiska do iPhone’a to ja sobie niestety nie podłączę, bo mój wielce ukochany koncern Apple nadal stosuje w iPhone’ach i iPadach złącze Lightning, którego nie bardzo jeszcze chce się pozbyć. Dobra wiadomość jest taka, że opisywany pendrive jeszcze nie wszedł do sprzedaży. Jest na razie prototypem. Mam więc nadzieję, że Apple się ogarnie i także w przypadku mniejszych urządzeń zacznie stosować USB C.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X