Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro [RECENZJA]

Xiaomi Air Pro oczyszczacz powietrza do domu

Oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej popularnymi urządzeniami stosowanymi przez nas codziennie w naszych domach. Dlaczego zyskują taką popularność? Dlatego że rośnie nasza świadomość. Jakość powietrza na zewnątrz jest naprawdę kiepska. Niestety, dostaje się ono także do naszych mieszkań.

Zanieczyszczone powietrze dostaje się do domu na wiele sposobów – przez wentylację, w czasie wietrzenia czy po prostu poprzez nieszczelne okna i drzwi. Stężenie szkodliwego pyłu PM 2.5 w pomieszczeniach, w których żyjemy, wynosi 60-80% stężeń notowanych na zewnątrz! Nic dziwnego, że tak oczyszczacze powietrza stają się tak popularne. Mieszkając we Wrocławiu już od dawna myślałem o kupnie własnego i nawet zacząłem robić rozeznanie rynku. Dobrze się złożyło, że w naszej ofercie miał się pojawić Xiaomi Air Purifier Pro, który mogłem przetestować „przedpremierowo”. Dzisiaj opowiem Wam o moich wrażeniach.

Po pierwsze – cena

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, Xiaomi Air Purifier Pro bije konkurencję na głowę. Koszt urządzenia w naszym sklepie internetowym to 898,90 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty eksploatacji, tj. wymianę filtra. Podczas kupna w pakiecie dostaniecie niebieski filtr. Wymaga on jednak wymiany. Dodatkowo jest opcja kupna fioletowego filtra antybakteryjnego oraz zielonego filtra z kokosowym filtrem węglowym. Filtr trzeba wymieniać co 3-6 miesięcy, w zależności od poziomu zanieczyszczeń.

Po drugie – jakość

Ma ono CADR o wartości 500 m³/h, co wystarcza do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 62 m². Oczywiście, mowa o otwartych pomieszczeniach, a nie np. mieszkaniu o takiej powierzchni 😉 Oczyszczacz ten ma zintegrowany filtr cylindryczny, który składa się z filtra wstępnego, filtra HEPA (E11) i filtra węglowego. Dzięki temu wyłapuje duże zanieczyszczenia, także kurz i sierść zwierząt, pyłki roślin czy pyły zawieszone PM 2,5 i PM 10.

Po trzecie – działanie

Jak działa Xiaomi Air Purifier Pro? Ma wbudowany laserowy miernik jakości powietrza, który szacuje PM 2.5. Następnie dostosowuje poziom pracy do jakości powietrza. Z przodu ma okrągły wyświetlacz LCD, który podaje aktualny pomiar PM 2.5, a także poziom wilgotności i temperaturę powietrza. Widoczna kolorowa obwódka oznacza stan powierza. Zielona oznacza stan dobry, pomarańczowa – średni, czerwona – zły.

3 tryby pracy

Xiaomi Air Purifier Pro oferuje trzy tryby pracy:

– automatyczny – oczyszczacz sam dostosowuje intensywność oczyszczacz do aktualnej jakości powietrza

– nocny – oczyszczacz pracuje na najniższych obrotach = cicho 😉

– manualny – umożliwia samodzielne dostosowanie pracy do Twoich potrzeb.

Ja najczęściej używam trzeciego trybu. Tak samo mam z ogrzewaniem, bo lubię ciepło 😀

Testowany przeze mnie oczyszczacz nie jest bardzo cichy. W sumie nie wiem, jak działają inne, ale przyznam, że ten dźwięk trochę mi przeszkadza w nocy. W dzień zupełnie nie zwracam na niego uwagi. Ale znalazłem sposób. Włączam go na kilka godzin przed snem. Dzięki temu wiem, że śpię oddychając czystym powietrzem, a nic nie zakłóca mi snu.

Po czwarte – estetyka

Trzeba przyznać, że Xiaomi Air Purifier Pro jest po prostu ładny. Dopasuje się do każdego pomieszczenia, a biorąc pod uwagę fakt, że aby dobrze spełniał swoje funkcje, powinien stać pośrodku, wygląd ma o wiele większe znaczenie.

Po czwarte – aplikacja Mi Home

Xiaomi Air Purifier Pro jest zintegrowany z aplikacją, która pozwala na zdalne sterowanie oczyszczaczem czy np. ustawienie ręczne, by pracował według naszych „zaleceń”. Sama aplikacja też dostarcza danych na temat temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu czy np. o potrzebie wymiany filtra.

Dodatkowe informacje

Szukając oczyszczaczy, musisz zwracać uwagę na poziom Clean Air Delivery Rate – który jest podawany w m³/h. Określa on, ile metrów sześciennych czystego powietrza w ciągu godziny może dostarczyć dany oczyszczacz. Dobry oczyszczacz powinien filtrować powietrze przynajmniej na godzinę. Oczyszczacze albo będziesz przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, albo powinieneś kupić kilka mniejszych, na co też trzeba zwrócić uwagę, podobnie jak na tryby pracy i… poziom generowanych decybeli.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X