Naładuj się pozytywnie- finał i spełnienie marzeń

amerykański sen polski artysta

Amerykańskie marzenie Mariusza Kędzierskiego, niepełnosprawnego artysty, którego wspierają Przenośne.pl, spełnia się! Już 12 maja odbędzie się wystawa jego prac w Nowym Jorku, stolicy kulturalnej świata.

Od żarówki do wystawy

Współpraca naszej firmy z Mariuszem Kędzierskim zaczęła się od żarówki – opowiada prezes Jacek Jaroszuk. – Kilka lat temu zobaczyliśmy żarówkę narysowaną przez Mariusza Kędzierskiego. Zobaczyliśmy w materiale wideo cały proces powstawania tego rysunku. I nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że Mariusz to artysta bez rąk. Wielki talent, mimo wielkich ograniczeń. Od tamtej pory śledzimy i wspieramy jego karierę i rozwój. Czerpiemy z jego optymizmu. Znamy też jego marzenia. Wiemy, że jednym z nich jest zorganizowanie własnej wystawy w Nowym Jorku. Niestety, jest to dla tego młodego człowieka był to zbyt duży wysiłek finansowy. I tak nam też się zaświeciła… żarówka! Postanowiliśmy go wesprzeć przeznaczając część funduszy ze sprzedaży naszych urządzeń na realizację jego marzenia.

rysunek-zarowka-kedzierski_naladuj-sie-pozytywnie

Marzenie się spełnia

Dzięki tej współpracy, we wrześniu zeszłego roku Mariusz poleciał do Nowego Jorku, by pokazać tam swoje prace w kilkudziesięciu galeriach. Po powrocie kontynuował nawiązane kontakty. I już wkrótce, 12 maja, spełni największe marzenie swojego życia. Właśnie przygotowywana jest wystawa jego prac w Caelum Gallery, położonej w dzielnicy Chelsea. Mariusz leci do Nowego Jorku już 4 maja, by osobiście wszystkiego dopilnować.

Wystawa prawie gotowa

Mam już wszystkie passe-partout na rysunki, ramy będę musiał kupić na miejscu, ale nie wiąże się to z jakimiś ogromnym kosztem, na szczęście – mówi podekscytowany artysta. – Dostałem też listę maili osób, do których wysłałem zaproszenia, więc mam nadzieję, że frekwencja będzie duża. Prace oczywiście będą na sprzedaż. Każda jest wyceniona indywidualnie. Jest trochę stres, ale taki pozytywny, już nie mogę się doczekać!

My także nie możemy się doczekać relacji. Trzymamy kciuki za powodzenie i ładujemy się pozytywnie!

 

anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X