Nadziemny pociąg z transparentną podłogą

przenosnepl_podniebny pociąg-panda w trakcie podrozy

Nadziemny pociąg z transparentną podłogą

Zasilany akumulatorem litowym nadziemny pociąg zjechał właśnie z linii produkcyjnej w chińskim Chengdu. To projekt o nazwie Dayi Air Rail, pierwszy taki na świecie, ponieważ oprócz tego, że porusza się pod niebem, ma… przezroczystą podłogę.

Podniebny i ekologiczny

Podniebny pociąg, dzieło Zhongtang Air Rail Technology Co Ltd., porusza się z prędkością 80 km/h. – Nowa generacja pojazdów waży około 2,5 tony, o 0,5 tony mniej niż tradycyjne, i ma najniższy współczynnik masy własnej w branży – podkreśla Zhong Min, zastępca dyrektora generalnego Zhongtang Air Rail w wywiadzie udzielonym „Hongxing News”. Pojazd wykonano z włókna węglowego oraz kompozytowego materiału piankowego, co pozwoliło na obniżenie jego wagi. Ekologiczny podniebny pociąg jest napędzany za pomocą akumulatora litowego.

Transport krajoznawczy

Tym, co wyróżnia podniebny pociąg, jest jego przejrzysta konstrukcja. Z trzech stron ma szklane panele, dzięki czemu pasażerowie mają do dyspozycji niesamowity 270-stopniowy widok. A do jednego wagonu Dayi Air Rail może wsiąść nawet 120 osób. Pociąg nie jest jednak przewidziany jako regularny środek transportu. Ma raczej łączyć cechy ruchu turystycznego i krajoznawczego oraz komunikować miejsca o stosunkowo małym przepływie pasażerów. Trasa, po której się porusza, mierzy 11,5 kilometra i łączy cztery najciekawsze miejsca do zwiedzania w mieście.

ZOBACZ WIDEO:

Pociąg-panda

Podniebny pociąg jest pomalowany na biało i czarno i wygląda jak panda. To dość istotna informacja, ponieważ to właśnie w Chengdu znajduje się znana na całym świecie hodowla i ośrodek badawczy pandy olbrzymiej. Całość świetnie łączy ekologię, walory krajoznawcze oraz troskę o środowisko.

ZOBACZ WIDEO:

Na razie, jak wspomniałam, podniebna kolej ma cztery stacje, ale do końca roku ma powstać cała linia. Niestety, nie wiadomo, jak długa ostatecznie będzie i ile stacji znajdzie się na jej trasie.
Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X