przenosnepl_wizualizacja stacji szybkiego transportu podziemnego Loop samochody tesla w tunelu widziane z ruchomych schodów

Loop – już jest główna stacja

Elon Musk, amerykański miliarder i innowator, zaprezentował niedawno główną stację swojego superszybkiego systemu transportowego Loop. Stacja zlokalizowana jest pod Las Vegas. Otwarcie już w styczniu!

Loop znaczy pętla

Loop (ang. pętla) to w pełni elektryczny, bezemisyjny, szybki podziemny system transportu publicznego zaprojektowany przez inżynierów Muska i budowany przez jedną z jego firm – The Boring Company. Pasażerowie zjeżdżają do stacji specjalnymi windami, a następnie są transportowani w kompatybilnych z Loop autonomicznych pojazdach elektrycznych (AEV). AEV to oczywiście pojazdy Tesla (Modele S, 3 oraz X), przystosowane do całego systemu. Mogą jechać z prędkością 200 km, a docelowo nawet 250 km na godzinę.

Jak wygląda stacja?

Niedawno na Twitterze The Boring Company pokazano wnętrze stacji pod Los Angeles. Na udostępnionym króciutkim filmie widać samochody Tesli zaparkowane w białej hali oświetlonej kolorowymi, migającymi LED-ami oraz ruchome schody, prezentowane przy dźwiękach muzyki Avicii.

Film poruszył internautów, którzy licznie i bardzo entuzjastycznie komentują to, co widzą, zaś Tesla NY udostępniła pod postem imponującą wizualizację hali z widokiem z ruchomych schodów.

4400 pasażerów na godzinę!

W samym Las Vegas powstają dwa tunele Loop łączące trzy najważniejsze części miasta – lotnisko, ulicę z przybytkami hazardu oraz centrum konferencyjne. Każdy tunel mierzy 1,6 km długości i prowadzi w obu kierunkach. Poruszające się nim maszyny to nie tylko autonomiczne samochody Tesli, ale też specjalnie dla tego systemu zaprojektowane Loop, które mogą zabrać do 16 osób. Według zapowiedzi, Loop ma przewozić nawet do 4400 pasażerów na godzinę.

Jaka cena biletu?

Cała inwestycja warta jest aż 50 mln dolarów, ale Elon Musk chce, aby koszt transportu dla jednej osoby nie przekraczał dolara! Nic dziwnego, że mimo ogromnych kosztów, o budowę kolejnych tuneli i stacji starają się inne miasta. Loop powstaje także w San Bernardino, a w planach są m.in. także Los Angeles, Chicago oraz połączenie całego wschodniego wybrzeża, od Waszyngtonu po Baltimore.

Anoda

Przeczytaj także o innym projekcie Elona Muska – Hyperloop.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X