Laserowy telewizor Hisense – nowa jakość telewizji

przenosnepl_hisense lasert tv wizualizacja nowoczesnym w salonie

Laserowy telewizor Hisense

Laserowy telewizor to właściwie projektor o ultrakrótkim rzucie oraz ekran 4K, który eliminuje światło otoczenia. To technologia opracowana przez chińską markę Hisense.

Hisense Laser TV – cena

100-calowy Hisense Laser TV jest dostępny w Polsce już od ponad roku, ale jego cena długo nie zachęcała nawet do krótkiego przeglądu. Umówmy się, że ok. 54 tys. zł, które trzeba było za niego zapłacić w momencie debiutu w sierpniu 2020 roku, nie były ceną na każdą kieszeń. Potem jego cena wynosiła niespełna 30 tys. zł, a teraz w jednej z elektronicznych sieciówek urządzenie można kupić już za niecałe 20 tys. zł. Nadal nie jest tanio, ale w końcu to innowacyjny telewizor.

Hisense Laser TV – jak działa?

Laserowy telewizor tylko z wyglądu przypomina urządzenie, które wszyscy znamy. Składa się jednak z dwóch elementów – projektora o ultrakrótkim rzucie oraz wysokiej jakości ekranu 4K, który eliminuje światło otoczenia. Laser jest wspierany opatentowaną przez Hisense technologią X-Fusion Laser Light Engine, która wykorzystuje niebieskie światło źródła laserowego, dzięki czemu obraz jest niezwykle precyzyjny i bardzo wysokiej jakości. Sam ekran obsługuje obraz w 4K Ultra HD z HDR, dzięki czemu mamy gwarancję bardzo wysokiej jakości nawet najdrobniejszych szczegółów obrazu.

Telewizor wyposażono w system audio Dolby Atmos, który sprawia, że oglądanie go to czysta przyjemność. Dzięki funkcji Smart mamy dostęp do aplikacji VOD, takich jak m.in.: Netflix, HBO, YouTube czy Amazon Prime Video.

Hisense Laser TV – dba o wzrok

Laserowy projektor Hisense Laser TV emituje światło i kolory na ekran, rozprowadzając je na nim równomiernie, dzięki czemu zyskujemy idealny obraz, niezależnie od oświetlenia, a jednocześnie – mimo wielkiego formatu – możemy go oglądać nawet z bliska. Dzięki laserowemu źródłu światła, ten telewizor jest przyjazny dla wzroku, który nie męczy się tak, jak przy znanych nam do tej pory wyświetlaczach.

Dostępny na polskim rynku model HE100L5F 100″ LASER 4K wyposażono w technologię MEMC, która zapewnia większą płynność obrazu. Dodatkowo technologia Wide Color Gamut poszerza gamę kolorów na ekranie.

Hisense – co to za marka?

Warto przy tej okazji poznać bliżej markę Hisense, o której pewnie jeszcze nie razz usłyszymy. To chińskie przedsiębiorstwo założone w 1969 roku. Pierwszymi produktami marki były odbiorniki radiowe. Od 1996 roku wdrożono produkcję klimatyzatorów, a od 1997 – także telewizorów. W 2002 roku do oferty włączono chłodziarko-zamrażarki, a potem także inne urządzenia RTV-AGD (lodówki, pralki, piekarniki, tablety czy smartfony). Nazwa Hisense po chińsku oznacza „dwie rzeki wpadające do morza” lub „zaufanie bez granic”. Jako ciekawostkę dodam, że w 2018 roku Hisense został właścicielem słowackiej firmy Gorenje, jednego z najbardziej znanych europejskich producentów AGD.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X