Kłopoty z bateriami, czyli jak nawet drobne rzeczy mają wpływ na to, czy akumulator działa

laptop-nie-wykrywa-baterii

Czy wiesz, że źle dobrana bateria zamienna może nie zostać wykryta przez Twój system? Jak uchronić się przed takimi sytuacjami? Jak dobrać odpowiedni tańszy zamiennik, który nie tylko nas nie zrujnuje, ale też będzie działał?

Raymond, pewien bloger z Malezji boleśnie przekonał się kiedyś na własnej skórze, jak łatwo paść ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Gdy padła bateria w jego trzyletnim Acerze, po tym, jak zaktualizował system z Visty do Windows 7, postanowił zaoszczędzić czas i pieniądze i kupił online tańszy zamiennik. Niestety, okazał się kiepskiej jakości podróbą – po zamontowaniu baterii system zgłosił, że nie wykrył żadnej. Był pewny, że kupił właściwy odpowiednik i tak było. Niestety, mimo wymiany na kolejny model, system nadal nie wykrywał baterii, a dostawca tłumaczył się, że to z powodu najnowszej wersji BIOS-u. Raymond przywrócił starszą wersję i nic. Znów dostał nową baterię. I znów nie zadziałała.

bateria do laptopa acer

Poddałem się – pisze Raymond – i zamówiłem w Acerze oryginalną baterię. Gdy ją odebrałem, byłem w totalnym szoku, że oryginalna bateria producenta także nie ładuje. Nie ma w tym żadnej logiki! Jak to możliwe, że stara, oryginalna bateria, nadal ładuje, ale słabo, a cztery nowe, w tym kolejna oryginalna od producenta – nie!” Zabrał laptopa oraz starą i nową baterię Acera do serwisu i okazało się, że nowa była niekompatybilna ze sprzętem i że ważniejszy przy doborze zastępczego urządzenia jest nie numer modelu, ale naklejka z kodem kreskowym i przypadkowymi literami i cyframi.

symbol-bateria-laptopa-acer

U Raymonda wyglądało to tak:

Oryginalna bateria laptopa: BT0060402783521191B102

Nowa bateria Acera, która nie działała: BT00603040B11001D6B305

Nowa bateria Acera, która działała: BT00603044A1000003B304

Ciekawe, prawda? Opisałem przypadek Raymonda, żebym pokazać Wam, jak nawet drobne różnice mogą spowodować, że nowy akumulator laptopa, nawet oryginalny, nie zadziała. Oczywiście, takie przypadki są częstsze, jeśli kupujemy te tańsze zamienniki. Dlatego warto zaopatrzyć się w nie u sprawdzonych producentów, jak choćby w naszym sklepie przenosne.pl, gdzie w rozsądnych cenach są dostępne niezawodne i chwalone przez użytkowników baterie Mitsu. W dodatku objęte gwarancją producenta! 

tomArz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X