Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/przenosne_www/www/blog.przenosne.pl/wp-includes/post-template.php on line 293

Jak wydłużyć życie baterii Chromebooka?

Chromebooki, stosunkowo nowe na rynku, zużywają znacznie mniej energii niż komputery z Windowsem czy OS X. A jednak i tu można popracować nad oszczędzaniem baterii. Jak to zrobić? Dziś garść podpowiedzi, które mogą przydać się ich posiadaczom.

 

Wyłącz Bluetooth lub łączność komórkową

Bluetooth, choć korzystamy z niego coraz częściej, ma jedną wadę – mocno żre energię z każdego Twojego urządzenia. I nawet jeśli masz nowoczesnego Chromebooka, w którym zastosowano opcję Bluetootha o niskim zużyciu energii, nadal zjada jej więcej niż wtedy, kiedy jest wyłączony. Tak więc – nowy czy stary Chromebook – wyłączaj Bluetootha, jeśli go nie używasz. Podobnie rzecz się ma z łącznością komórkową, jeśli znajdujesz się w zasięgu sygnału Wi-Fi. Jedno i drugie możesz wyłączyć w Ustawieniach wybierając Bluetooth lub połączenia komórkowe i klikając w ikonę, by ją włączyć lub wyłączyć.

Zmniejsz jasność ekranu

Jeśli regularnie czytacie naszego bloga, wiecie, że ten trick działa w przypadku każdego urządzenia mobilnego. Ciemniejszy ekran pobiera mniej energii, a co za tym idzie – wydłuża czas pracy baterii. To samo dzieje się w przypadku Chromebooków, gdzie klawisz zmiany poziomu jasności ekranu znajdziesz w górnym rzędzie na klawiaturze.

Zmniejsz liczbę otwartych kart i procesów w tle

Im więcej masz otwartych programów czy kart, tym więcej energii zużywa Twój Chromebook. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te programy, które mają włączoną opcję aktualizacji w tle. Dlatego aby oszczędzać baterię Chromebooka, staraj się mieć ich otwartych jak najmniej. Niektóre procesy, zwłaszcza rozszerzenia przeglądarki, pożerają naprawdę sporo energii, gdy są włączone. Jeśli chcesz, możesz niektóre z nich wyłączyć, gdy nie są Ci potrzebne. Zobacz przykłady:

Chcąc zarządzać procesami w toku, użyj skrótu klawiszowego Shift+Esc, żeby otworzyć menedżer zadań. Na pewno się w nim nie pogubisz, bo jest bardzo podobny do menadżera zadań w Windowsie. Możesz w nim zobaczyć, jakie procesy zabierają najwięcej pamięci i je zakończyć, jeśli z nich nie korzystasz.

Pamiętaj, że rozszerzenia przeglądarki są niczym innym jak aplikacją – instalujesz ją, używasz przez kilka minut, a potem o niej zapominasz. Tymczasem ona wciąż TAM JEST 😉 Warto więc przejrzeć rozszerzenia, które zainstalowałeś i jeśli okaże się, że ani razu ich nie użyłeś, bez obawy pozbądź się ich, odinstalowując.

Te wszystkie rzeczy nie są w Chromebookach tak bardzo potrzebne jak np. w laptopach z Windowsem czy Macach, ale jeśli chcesz z jego baterii wycisnąć maxa, warto je rozważyć 😉

Anoda

PS. A w ogóle – kto z Was korzysta z Chromebooka?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X