Jak dłużej cieszyć się energią z powerbanku?

Power banki to coraz bardziej popularne gadżety, choć to słowo już jest dla nich chyba krzywdzące, bo są to naprawdę przydatne urządzenia. Niedawno nawet w pracy kolega, który miał przy sobie naładowany powerbank (bo akurat wybierał się gdzieś na pokaz) „uratował” w czasie godzinnej przerwy w dostawie prądu modem wi-fi, niezbędny nam choćby do odbierania maili. A czekaliśmy akurat na jeden od bardzo ważnego klienta.

Jak dbać o Power Bank?

Ale bez zamulania. Przenośne akumulatory zewnętrzne, tzw. powerbanki powoli stają się naszą codziennością, więc warto nauczyć się prawidłowo je wybierać, dbać o nie i właściwie zarządzać gromadzoną w nich energią. Bo te urządzenia to nic innego, jak odpowiednio dobrane baterie, czyli tak naprawdę związki (jak w każdej innej znanej nam dzisiaj baterii). A to oznacza, że ich żywot – jak w każdego akumulatora – może się z czasem  skracać. Mówiąc wprost, bateria szybciej będzie się wyczerpywać, a co za tym idzie – power bank będzie tracił swą pierwotną moc. I tu już nie przydają się tricki stosowane w przypadku baterii w smartfonach czy laptopach, bo power bank z zasady ładujemy od zera do pełna – jest przecież naszym magazynem energii dla innych urządzeń. Na pytanie zatem – jak dbać o Power Bank? Odpowiadam wprost- pamiętać, aby zawsze był naładowany oraz nie wystawiać go na nagłe zmiany temperatury.

power bank romoss - jaki wybrać

Dlatego ważne jest, aby kupować powerbanki dobrej klasy w sprawdzonych źródłach i z gwarancją producenta. Jeśli chcesz znaleźć dobry sprzęt w rozsądnej cenie, to nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do naszego sklepu przenosne.pl, gdzie z pewnością wybierzecie coś nie tylko dla siebie, ale i dla swojej drugiej połowy (niektóre mają naprawdę wyjątkowo wpadający w oko dizajn!) 😉

PS Aha, byłbym zapomniał. Korzystając z zewnętrznych źródeł energii, tj. powerbanków, zwracajcie uwagę na pogodę. Tak jak każda bateria, nie lubią ani zbyt gorących, ani zbyt zimnych temperatur.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X