Hybryda laptopa i smartfona coraz bliżej

hybrydowy laptop + smartfon razer

Zamiast touchpada montujesz smartfona i masz… laptopa. To projekt Linda, zaprezentowany na tegorocznych targach CES przez firmę Razer, znaną najbardziej miłośnikom gier komputerowych. Na razie Linda to tylko prototyp. Czy ma szansę wejść na rynek?

Smartfon zamiast touchpada


Innowacyjne urządzenie, które pokazał Razer, to laptop z 13,3-calowym, dotykowym ekranem Quad HD z odświeżaniem na poziomie 120Hz, którego napęd stanowi smartfon Razer Phone z systemem Android. Telefon znajduje się w miejscu touchpada i może być używany właśnie jako touchpad albo też drugi ekran z dostępem do aplikacji. Połączenie go ze stacją dokującą odbywa się za pomocą jednego przycisku.

Hybrydowy laptop firmy Razer z wejściem na smartfona w miejscu touchpada 

Dane techniczne


Smartfon jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 8 GB pamięci RAM. W laptopie zainstalowano z kolei twardy dysk o pojemności 200 GB, co umożliwia np. przechowywanie kopii zapasowej danych czy dodatkowych aplikacji. Ponadto Projekt Linda został wyposażony w wewnętrzną baterię o pojemności 53,6 Wh. Bateria nie tylko zasila laptopa, ale też może naładować smartfona. Laptop ma pełnowymiarową klawiaturę, poszerzającą jego możliwości. Jest także możliwość podłączenia myszki, ale też innych zewnętrznych urządzeń. Do tego celu przygotowano 3,5-milimetrowe gniazdo audio jack, USB-A oraz USB-C. Laptop ma też w mikrofon i kamerę 720p.

Dla kogo ten sprzęt?


– Zaawansowani użytkownicy systemu Android i wielbiciele laptopów poszukują wysokiej wydajności w małej, przenośnej formie – mówi o projekcie współtwórca i CEO firmy Razer, Min-Liang Tan. – Spełniamy te potrzeby dzięki naszym laptopom w połączeniu z Razer Phone. Project Linda łączy to, co najlepsze z obu światów. Wprowadzając większy ekran i fizyczną klawiaturę do środowiska Android intensyfikujemy doświadczenia płynące z grania oraz zwiększamy wydajność pracy.

Na koniec pozostaje zadać sobie pytanie – czy i kiedy ten sprzęt trafi na rynek, chociaż w tym przypadku chyba trzeba raczej pytać o to „czy w ogóle”. Moja największa wątpliwość, jakkolwiek Android mocno się rozwija, to czy system da sobie radę w tak wymagających warunkach? Cóż – jak zwykle, będziemy obserwować.


tomArz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X