Hybri – wirtualny partner

przenosnepl_hybri_awatar kobiety humanoida w półcieniu

Hybri – Tinder przyszłości?

Hybri to aplikacja łącząca rzeczywistość rozszerzoną i wirtualną. Możesz za jej pomocą zmienić wirtualnego awatara w kogoś, kto Ci wpadł w oko i… no, właśnie. Tu zaczyna się historia możliwa dotąd tylko w filmach sci-fi.

Bliscy zawsze obok

Pamiętacie słynną scenę zbliżenia między Sandrą Bullock i Sylwestrem Stallone w „Człowieku Demolce”? A wielkie uczucie Joaquina Phoenixa do sztucznej inteligencji w romansie SF „Ona”? Hybrid to połączenie jednego z drugim i… coś znacznie więcej. Zacznijmy od tych „grzeczniejszych” rzeczy. W aplikacji, dzięki połączeniu możliwości VR i AR możemy stworzyć sobie wymarzonego członka rodziny czy przyjaciela. Na przykład kiedy ktoś z rodziny wyjeżdża na dłużej, możemy mieć go dosłownie na wyciągnięcie ręki. Możemy też w ten sposób zachować na zawsze osobę zmarłą, by po jej śmierci nadal móc się z nią „spotykać” i rozmawiać.

Zeskanuj sobie babcię

Wystarczy zeskanować jej zdjęcie, by znajdujący się w aplikacji awatar przybrał rysy twarzy wybranej osoby. A jeśli skorzystamy z opcji filmowania, możemy także dodać odpowiednią mimikę itp. Funkcję, która pozwala użytkownikowi idealnie dostosować twarz swojego modela do prawdziwych ludzi, przesyłając zdjęcie z biblioteki multimediów i wybierając podobną fryzurę 3D, opracowała firma Realic Inc. Wykorzystano do tego technologię fotoskanowania, która umożliwia przekształcenie standardowego portretu en face 2D w realistyczny awatar 3D.

Tak oto przeniesiemy sobie babcię, syna czy koleżankę, prawie jak żywych, z rzeczywistości do… rzeczywistości, tyle że wirtualnej. Możemy takiego towarzysza stworzyć sobie również z wizerunku osoby, której na co dzień nie znamy, ale nam się podoba, np. aktorki, sportowca itp.

Jak to działa?

Aplikacja ma sześć podstawowych modeli – trzy kobiece i trzy męskie, stworzonych za pomocą technologii motion capture, tj. przechwytywania rzeczywistego ruchu. Dzięki temu powstaje bardzo realistyczna postać, z którą możemy się spotykać, rozmawiać itp. Owo „itp.” jest bardzo ciekawe, bo twórcy Hybri podkreślają, że możemy z jej pomocą stworzyć sobie także… partnera seksualnego. Czy to dziwne albo niesmaczne? Cóż… po pierwsze, coraz więcej wokół nas jest rozwiązań znanych dotąd z filmów science fiction. Skoro pojawiły się tam, bez wątpienia miały swoje źródło w realnie istniejących potrzebach.

ZOBACZ FILM:

Taki wirtualny przyjaciel czy partner może być świetnym rozwiązaniem dla osób z dysfunkcjami społecznymi, nieśmiałych, samotnych czy po prostu chorych. Może też, tak jak już wspomniałam, pozwolić zachować bardziej żywe wspomnienie naszych bliskich zmarłych.

Co ważne, o takiego wirtualnego towarzysza trzeba dbać, więc może to też być forma terapii w relacjach społecznych czy nauki empatii. Aby prowadzić relacje w Hybri, mamy dostępnych 40 różnych środowisk rzeczywistości wirtualnej, np. futurystyczny pokój, nowoczesny salon czy jakieś romantyczne miejsce. A z pewnością te opcje będą rozwijane.

Aplikacja jest obecnie dostępna na smartfony z systemami iOS i Android.

Anoda