Czy szkło hartowane odpowiednio zabezpiecza ekran smartfona?

Szklo-hartowane-skuteczna-ochrona-wyswietlacza

Coraz częściej w ofercie sklepów z akcesoriami do smartfonów znajdujemy szkło hartowane, które ma zabezpieczać ekran smartfona przed uszkodzeniami czy zarysowaniami. Czy jego zakup ma sens, jeśli producenci dwoją się i troją, by ekrany były same w sobie odporne na to, co robimy z naszymi telefonami? A jeśli tak, to jak wybrać ten najlepszy? Dzisiaj pochylę się właśnie nad tym tematem.

Bez telefonu, jak bez ręki

Dzień bez telefonu? Chyba trudno to sobie wyobrazić większości z nas. To sprzęt, który towarzyszy nam już od świtu do nocy. Ja na przykład mam w nim i poranny budzik, i wieczorną muzykę relaksacyjną, przy której przyjemnie się zasypia. W międzyczasie to mój kalendarz, przypominacz, skrzynka mailowa, telefon i podręczny komputer i wiele innych. Nie wiem, czy jest sprzęt, którego używam częściej w ciągu dnia. Dlatego bardzo o niego dbam. Zwłaszcza o to, by był zabezpieczony przed uderzeniami i upadkiem, a ekran miał chroniony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Do tego ostatniego celu wybieram szkło hartowane.

szkło hartowane ochrona wyświetlacza telefonu opinie

Dlaczego szkło hartowane?

Szkło hartowane jest kilkakrotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła i pewnie kilkasetkrotnie wytrzymalsze od stosowanej jeszcze nie tak dawno zwykłej folii, której zadaniem było w zasadzie trzymanie w kupie ekranu, jeśli w wyniku uderzenia miałby nam się całkowicie rozpaść. Szkło hartowane to z całą pewnością genialne zabezpieczenie, zwłaszcza jeśli chcemy cieszyć się smartfonem jak najdłużej, a potem często jeszcze całkiem korzystnie go sprzedać.

Jakiego szkła hartowanego szukać?

Szkło hartowane to wydatek zaledwie kilku, czasem kilkunastu złotych, a zyskujemy bardzo silnego sprzymierzeńca w ochronie naszego smartfona przed działaniem różnych sił zewnętrznych, w tym czasem także nas samych 😉 Wytrzymałość takich szkieł mierzy się wg skali Mohsa (patrz też niżej*). Obecne w tej chwili na rynku szkła hartowane mają wytrzymałość 9H, czyli trudno je zarysować nawet za pomocą ostrego narzędzia. Dla mnie – bomba!

Anoda

PS I pamiętajcie, że w naszym sklepie przenosne.pl jest naprawdę świetny wybór najwyższej jakości szkieł hartowanych do większości modeli telefonów obecnych na rynku

Poziom

Wytrzymałość

1

materiał daje się łatwo zarysować paznokciem

2

materiał można zarysować paznokciem

3

materiał można zarysować w łatwy sposób za pomocą miedzianego drutu

4

materiał można z łatwością zarysować za pomocą noża

5

materiał z trudem można zarysować a pomocą noża

6

materiał można zarysować ostrymi narzędziami ze stali

7

materiał jest tak twardy, że można nim zarysować szkło

8

materiał jest tak twardy, że z łatwością zarysuje szkło

9

materiał jest tak twardy, że może przeciąć szkło, a sam może zostać zarysowany jedynie ostrzem diamentowym

10

materiał jest tak twardy, że można go zarysować jedynie diamentem

* skala twardości według Mohsa

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X