Czy szkło hartowane odpowiednio zabezpiecza ekran smartfona?

Szklo-hartowane-skuteczna-ochrona-wyswietlacza

Coraz częściej w ofercie sklepów z akcesoriami do smartfonów znajdujemy szkło hartowane, które ma zabezpieczać ekran smartfona przed uszkodzeniami czy zarysowaniami. Czy jego zakup ma sens, jeśli producenci dwoją się i troją, by ekrany były same w sobie odporne na to, co robimy z naszymi telefonami? A jeśli tak, to jak wybrać ten najlepszy? Dzisiaj pochylę się właśnie nad tym tematem.

Bez telefonu, jak bez ręki

Dzień bez telefonu? Chyba trudno to sobie wyobrazić większości z nas. To sprzęt, który towarzyszy nam już od świtu do nocy. Ja na przykład mam w nim i poranny budzik, i wieczorną muzykę relaksacyjną, przy której przyjemnie się zasypia. W międzyczasie to mój kalendarz, przypominacz, skrzynka mailowa, telefon i podręczny komputer i wiele innych. Nie wiem, czy jest sprzęt, którego używam częściej w ciągu dnia. Dlatego bardzo o niego dbam. Zwłaszcza o to, by był zabezpieczony przed uderzeniami i upadkiem, a ekran miał chroniony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Do tego ostatniego celu wybieram szkło hartowane.

szkło hartowane ochrona wyświetlacza telefonu opinie

Dlaczego szkło hartowane?

Szkło hartowane jest kilkakrotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła i pewnie kilkasetkrotnie wytrzymalsze od stosowanej jeszcze nie tak dawno zwykłej folii, której zadaniem było w zasadzie trzymanie w kupie ekranu, jeśli w wyniku uderzenia miałby nam się całkowicie rozpaść. Szkło hartowane to z całą pewnością genialne zabezpieczenie, zwłaszcza jeśli chcemy cieszyć się smartfonem jak najdłużej, a potem często jeszcze całkiem korzystnie go sprzedać.

Jakiego szkła hartowanego szukać?

Szkło hartowane to wydatek zaledwie kilku, czasem kilkunastu złotych, a zyskujemy bardzo silnego sprzymierzeńca w ochronie naszego smartfona przed działaniem różnych sił zewnętrznych, w tym czasem także nas samych 😉 Wytrzymałość takich szkieł mierzy się wg skali Mohsa (patrz też niżej*). Obecne w tej chwili na rynku szkła hartowane mają wytrzymałość 9H, czyli trudno je zarysować nawet za pomocą ostrego narzędzia. Dla mnie – bomba!

Anoda

PS I pamiętajcie, że w naszym sklepie przenosne.pl jest naprawdę świetny wybór najwyższej jakości szkieł hartowanych do większości modeli telefonów obecnych na rynku

Poziom

Wytrzymałość

1

materiał daje się łatwo zarysować paznokciem

2

materiał można zarysować paznokciem

3

materiał można zarysować w łatwy sposób za pomocą miedzianego drutu

4

materiał można z łatwością zarysować za pomocą noża

5

materiał z trudem można zarysować a pomocą noża

6

materiał można zarysować ostrymi narzędziami ze stali

7

materiał jest tak twardy, że można nim zarysować szkło

8

materiał jest tak twardy, że z łatwością zarysuje szkło

9

materiał jest tak twardy, że może przeciąć szkło, a sam może zostać zarysowany jedynie ostrzem diamentowym

10

materiał jest tak twardy, że można go zarysować jedynie diamentem

* skala twardości według Mohsa

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X