Akumulator, na którym przejedziesz 2 mln km

przenosnepl_akumulator samochód elektryczny droga tunel

Akumulator w obecnych samochodach elektrycznych pozwala na przejechanie bez konieczności jego wymiany ok. 240 tys. km, co odpowiada ok. 8 latom jazdy. Nowy akumulator, którego produkcję zapowiedział właśnie jeden z chińskich koncernów, ma działać nawet po przejechaniu 2 mln km i po 16 latach!

Wielokrotnie bardziej wytrzymała, 10 proc. tańsza

Twórcą tego cudu techniki jest chińska firma Contemporary Amperex Technology (CATL), która dostarcza akumulatory m.in. dla BMW, Volkswagena, Toyoty, a od niedawna także dla Tesli. Produkcja superwytrzymałej baterii ma być droższa o 10 proc. od obecnych, jednak patrząc na późniejsze oszczędności – dużo bardziej opłacalna, nie tylko pod kątem ekonomicznym, ale też ekologicznym.

Tak wysoka trwałość akumulatora sprawia, że przy dobrych układach mógłby służyć nie w jednym, a w dwóch samochodach, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym rynkowo. Pytanie, czy tak samo atrakcyjny będzie dla producentów aut elektrycznych, którzy na wymianie akumulatorów również zarabiają.

Kto pierwszy zamówi?

Informację na temat nowej, supertrwałej baterii podał kilka dni temu serwis Bloomberg. Niestety, nie zagłębił się w szczegóły techniczne, które zapewne byłyby dla Was, tak jak i dla mnie interesujące. Jak jednak poinformował prezes CATL Zeng Yuqun, firma jest gotowa do ich produkcji natychmiast po otrzymaniu zamówienia. Pytanie, kto pierwszy zdecyduje się takowe złożyć. 

Contemporary Amperex Technology Co. Ltd. działa od 2011 roku w sektorze akumulatorów, w tym akumulatorów samochodowych. Firma koncentruje się na badaniach i rozwoju, produkcji i sprzedaży systemów akumulatorów do samochodów elektryczny i innych rodzajów akumulatorów. 

Anoda 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X